Čarodějnické procesy na Moravě

Typ akce: Přednášky
Cena: 200 Kč
Konání:30. 05. 2024 18:00

Čarodějnické procesy na Moravě

Čarodějnické procesy na Moravě nejsou pro dnešního člověka pochopitelné. Bylo o nich mnoho napsáno a natočeno, ale .... Jaroslav Čechura představí svoji novou knihu, která rozvířila mnohé debaty laiků i odborné veřejnosti.


Náš přednáškový cyklus se dosud věnoval převážně Rožmberkům ze všech úhlů pohledu. Poslední jarní přednáška však ukáže cestu do dalších zákoutí, záhad, legend a pravd historie, protože vše souvisí se vším a bez dějin by nebylo budoucnosti. 

Čarodějnické procesy ve Velkých Losinách a Šumperku jsou z dnešního pohledu nepochopitelné a současník kroutí hlavou nad činy, které byly spáchány. Na hranici neskončily pouze ženy, ale procesy se týkaly i mužů a dokonce i duchovních. Proč na Severní Moravě? Co bylo záminkou pro hon na čarodějnice? Jaké jsou souvislosti a nové poznatky vzešlé z průzkumu archivu ?

Jaroslav Čechura, spisovatel a historik, má na celou věc svůj velmi osobitý názor, který do velké míry popírá dosud známé informace a výklad historie. Na trhu je zatím první kniha, kronika však bude mít celkem 4 díly.

Téma se sice netýká (hurá :-)) Jižních Čech, ale je natolik zajímavé, že mu věnujeme v našich přednáškách místo.